Mit tanulhattak a gyerekek a párizsi olimpiából?
Nem feltétlen az aranyérem volt a legfontosabb.
Nem feltétlen az aranyérem volt a legfontosabb.
Egy átlagos hétköznapon, iskolaidőben se mozog eleget a diákok legalább egyötöde, ami az egészségtelen ételek, cukros üdítőitalok és energiaitalok fogyasztásával együtt gyorsan elhízáshoz és egészségügyi problémákhoz vezet. A legjobb időszak a változtatásra a nyár lehet. Bohus Noémi személyi edzővel utánajártunk, hogyan érdemes elkezdeni.
A kevesebb mint 24 ezer forintos összeg mindössze egy nagyobb bevásárlásra elég.
Számos eszközzel és új tantárgyak bevezetésével népszerűsítette a katonáskodást a kormány a tavalyi évben.
Nem alszanak eleget, sokan rendszeresen fogyasztanak energiaitalokat és a 9-11. évfolyamosok 17 százaléka már a marihuánát is kipróbálta. Megjelent a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány friss gyermekjogi jelentése, amiben külön fejezetet szánnak a fiatalok egészségére.
Tanárhiány, öregedő pedagógusok és egyre több diák, aki végzettség nélkül hagyja el az iskolát – nagyon nehéz helyzetben van a magyar oktatási rendszer a Hintalovon Alapítvány 2023-as gyermekjogi jelentése szerint. Összegyűjtöttük a legfontosabb megállapításait, miért nem könnyű most magyar gyereknek lenni.
A mostani tanévben az SNI-s gyerekek száma átlépte a 107 ezret. Tavaly már az általános iskolai tanulók 8,3 százaléke SNI-s volt.
Megjelent a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány éves jelentése.
Az alapítvány számos akkreditál képzése mellett, olyan ingyenesen elérhető tanfolyamokat is biztosít a civilek számára, amelyek a gyermekvédelemmel kapcsolatos tudást igyekeznek bővíteni.
A leggyakrabban az a válasz érkezik, hogy "semmi", pedig a legtöbbször csak máshogy kell feltenni a kérdést annak érdekében, hogy érdemi beszélgetést lehessen folytatni a kisebb és nagyobb gyerekekkel.
Szeretlek, figyelek rád, sajnálom.
Szeptember 2-án tüntetést szerveznek a diákok az oktatásért és a tanáraikért, ezért ismét elhoztuk a Hintalovon Alapítvány videóját arról, mire érdemes figyelni, ha ti is ott lesztek a Bazilika előtt.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.